Metabolička prehrana: gubitak težine na hormonskoj razini

Metabolička prehrana omogućuje vam promjenu hormonske ravnoteže tijela. Prehrambena tehnika usmjerena je na depresivne hormone koji doprinose povećanju rezervi masti i aktiviranju hormona koji pojačavaju propadanje masti. Uključuje sve hranjive tvari, dakle su puni i sigurni. Može se primijetiti po želji može biti neograničen. Metabolička prehrana Ova vrsta prehrane pomoći će u gubitku mržnje kilograma. Za šest mjeseci moguće je izgubiti 16-20 kg, za 30 dana-10-11 kg. Ali sve ovisi o individualnim karakteristikama osobe. Dijeta se temelji na odbijanju jela brzih ugljikohidrata. Te se tvari brzo pretvaraju u energiju, ali ako ih se ne može potrošiti na vrijeme, tada se odlažu u ljudsko tijelo u obliku masti. Ovako se pojavljuju dodatni kilogram. Stoga, napuštajući brze ugljikohidrate, možete se oprostiti od prekomjerne težine. Ali, sve nije tako jednostavno, potrebno je proučavati prehranu s niskim udjelom ugljikohidrata kako ne bi naštetilo zdravlju. Ugljikohidrati su tvari koje sudjeluju u mnogim vitalnim procesima. Stoga ih je nemoguće potpuno napustiti. Uz prehranu s niskom karbohidratom trebaju uključivati u prehranu koja se pretvaraju u energiju ne tako brzo. Pridržavajući se svih osnovnih pravila, možete dobiti zdravu boju kože i veličanstveni struk.

Upoznavanje s prehranom

Dijeta s niskim karbonom okarakterizirana je kao adekvatan, zdrav sustav. Metoda prilagođava broj ugljikohidrata koji se svakodnevno koriste za hranu. Proizvodi proteina trebaju biti uključeni u hranu, a hrana s velikom količinom ugljikohidrata praktički je isključena iz prehrane. Ispada da tijelo, lišeno glavne prehrane, počinje sagorijevati vlastite rezerve masti. Izuzevši hranu bogatu ugljikohidratima iz hrane, žena se neće iscrpiti glad. Uostalom, proteinska hrana će zamijeniti ove proizvode. Tijelo neće osjetiti nedostatak glavnih tvari ako koristite malu količinu ugljikohidrata. Vjeruje se da je prehrana kontraindicirana u bolesnika. Međutim, osobama s dijabetesom propisana je prehrana s niskom kalorijom. Ne samo da poboljšava zdravlje, već i prilagođava lik. Dijeta s niskim udjelom ugljikohidrata raznolika je snaga u umjerenosti, ali ne i štrajk glađu.

Pravila za poštivanje prehrane

Događa se da živci već predaju i želim napokon vidjeti odraz vitkog tijela u ogledalu. A onda djevojke počinju neovisno prilagođavati svoju prehranu, smanjujući količinu ugljikohidrata. To je strogo zabranjeno! Potpuno odbacivanje ugljikohidrata podrazumijeva ozbiljnu štetu zdravlju, a njihova prekomjerna količina pokazat će nulti rezultat. Oni koji žele smršavjeti, stručnjaci su razvili nekoliko pravila. Dijetalne nijanse:
  1. Ugljikohidrati iz prehrane ne mogu se u potpunosti isključiti;
  2. Dnevna doza soli trebala bi biti 2-3 g. Sol se može zamijeniti limunovim sokom;
  3. Fizički rad može se obaviti 2-3 tjedna nakon "uvođenja" prehrane;
  4. Masnoća se mora tretirati s velikim oprezom;
  5. Potrebno je uzeti dodatne vitamine kako bi se prilagodili novom ritmu života;
  6. Potrebno je konzumirati posuđe kuhana na pari ili u multi -kuhanim, pečenim jelima;
  7. Prilikom kuhanja potrebno je sipati u tavu prilično biljnog ulja ili ga uopće ne koristiti;
  8. Jedite se istovremeno jesti, zabranjeno je preskočiti hranu. Tako možete ojačati želju da nešto pojedete i pojedete više nego što bi trebalo;
  9. Metabolički gubitak težine
  10. Moramo doručkovati nakon jednog sata budnosti, tako da se metabolizam odmah pridruži radu;
  11. Morate piti najmanje 2 litre tekućine dnevno. Zabranjeno je koristiti gazirana pića.

Može li biti nuspojava?

Svaku prehranu prati bilo kakve nuspojave, to se ne može eliminirati. Ali prehrana s niskim udjelom ugljikohidrata ima najmanje nuspojave:
  • Mnogo manje ugljikohidrata ulazi u tijelo, što znači da se količina vlakana također smanjuje, pripremljena za pojavu zatvor;
  • Dijeta s malo karbine povećava razinu kolesterola i zasićenih masti u tijelu, što dovodi do lošeg funkcioniranja srca, krvnih žila;
  • Kako bi se spriječilo da se tijelo iscrpi, važno je uključiti ribu, ubodu u prehranu.

Proizvodi koji su dopušteni dijetom s niskom karbonom

S prehranom s malo karbine, dopušteno je koristiti veliki broj različitih proizvoda. Dopušteni popis:
  1. Povrće, lisnato povrće: razna zelenila, kupus, tikvice, rotkvica, patlidžan. Mogu se konzumirati u bilo kojem obliku: konzervirani, sir, kuhani;
  2. Sjemenke, orasi su korisni tijekom prehrane;
  3. Meso različitih životinja. Ali bolje je odabrati bijelo meso, poginulo, goveđu jetru. Svinjetina i govedina trebaju se konzumirati umjereno;
  4. Morska riba puna je masnih nezasićenih kiselina, tako da se može jesti i tijekom prehrane;
  5. Plodovi mora;
  6. Mliječni proizvodi s malim postotkom sadržaja masti;
  7. Piletina i prepelica;
  8. U malim porcijama dopušteno je jesti kuhanu smeđu rižu, zobene pahuljice, heljdu;
  9. Sojini proizvodi u kojima postoji mala količina škroba;
  10. Pare gljive ili pečene;
  11. Voće se također može uključiti u prehranu, ali samo onih u kojima postoji mala količina šećera: kivi, zelene jabuke, agrumi.

Što je uključeno u popis zabranjenih proizvoda?

Na temelju imena prehrane, komponente bogate ugljikohidratima treba ukloniti iz snage. Zabranjeni popis:
  • Povrće, koje uključuje veliku količinu škroba: repe, krumpira, graška, kukuruza itd. ;
  • Razna peciva, kruh, slastičarnica;
  • Proizvodi tjestenine i kobasice;
  • Kiselo vrhnje, maslac, majoneza, med;
  • Suho voće, banane, grožđe.

Dijeta s niskom karbonom: tjedni jelovnik

Tijekom obroka definitivno morate popiti čašu vode, čaja ili kave bez šećera. Dan u tjednu ponedjeljak Doručak: Možete jesti tepsiju s niskim sirom od sira, salatu od krastavca; Ručak: mali komad kuhane govedine, biljna salata; Popodnevni zalogaj: čaša mlijeka; Večera: juha od gljiva bez pečenja. utorak Doručak: čaša jogurta, dva kuhana jaja; Ručak: pirjani kupus s mesom; Popodnevna zalogaja: čaša kefira s niskim putem; Večera: kuhana govedina, svježa salata od kupusa, krastavac. srijeda Doručak: omlet s gljivama ili morskim plodovima; Ručak: juha s niskim putem bez pečenja, mali komad ribe, malo zelenila; Večera: kuhana morska hrana, salata od povrća. četvrtak Doručak: Müshley s jabukom; Ručak: gulaš s mesom; Snack: nekoliko zelenih jabuka; Večera: Mala porcija kaše od heljde. petak Doručak: gulaš s naribanim sirom; Ručak: juha od povrća, piletina; Popodnevni zalogaj: grejpfrut; Večera: kaša izrađena od kuhane smeđe riže. subota Doručak: 2 jaja, komad sira; Ručak: kuhana govedina, salata od povrća; Popodnevni zalogaj: kefir; Večera: plodovi mora, salata od povrća. nedjelja Doručak: kasika od sira; Ručak: piletina, sir, salata od povrća, zelenilo; Poslijepodnevni zalogaj: Curd Pudding; Večera: riba pečena u foliji. Recepti za mršavljenje

Kako izaći iz prehrane s malo ugljikohidrata kako ne biste izgubili rezultat?

Dijeta je najučinkovitija i jednostavnija, ali nakon nekoliko mjeseci trebali biste se odmoriti tako da tijelo počiva. Ali čak i odmah idu na prehranu, bogati ugljikohidrati ne trebaju. Inače će tijelo ponovo početi opskrbiti masnoću. Sljedeća pravila pomoći će u ovom važnom slučaju:
  1. Ne možete istovremeno koristiti veliki dio hrane;
  2. Potrebno je povećavati kalorije svaki dan;
  3. Iz prehrane trebate napustiti 2 mjeseca;
  4. Ne bi trebalo biti više masnih namirnica od proizvoda s ugljikohidratima;
  5. Razina kolesterola i glukoze u krvi ne bi trebala prelaziti normu;
  6. Začin, sol se mora koristiti s velikim oprezom.

Zabranjeni proizvodi

Odabir proizvoda za mršavljenje diktira se ne toliko dijeta koliko principi zdrave prehrane. U vrijeme izbavljenja (i po mogućnosti za život) morat ćete napustiti brzu hranu, dimljeno meso, slane proizvode. Potonji privlače tekućinu, što dovodi do stvaranja edema i, u skladu s tim, do još veće težine. Ugađena pića, jak i slatki alkohol spadaju pod zabranu. Morat ćemo zaboraviti na akutnu hranu, poticati apetit i izazvati "plimu" kod žene tijekom menopauze. Vrlo je važno zauvijek ukloniti peciva, slatkiše i slastičarne iz prehrane - bogati su brzim ugljikohidratima, koji se odmah apsorbiraju i lako se naseljavaju na strane. Morat ćemo ograničiti količinu mesa (svinjetina, govedina, janjetina) - ispada da je preteška za probavu, stvarajući teret za jetru, gušteraču i sve gastrointestinalni trakt.

Značajke sastavljanja prehrane

  1. Osnova prehrane je biljna hrana. Svaki dan trebate jesti povrće, voće, zelenilo-u prehrani bi trebalo biti 50-60%.
  2. Posebna se pažnja posvećuje ravnoteži vitamina B, A, E, PP i polinezasićenih masnih kiselina u hrani - potrebno je odabrati hranu bogatu tim elementima.
  3. Važno je jesti frakcijsko - često u malim dijelovima. U ovom se slučaju puno energije troši na probavu, a dimenzije želuca se smanjuju.
  4. Suzdržite se od čaja i bilo kakvih pića nakon jela. Preporučljivo je piti 30-40 minuta nakon jela.
  5. Glavni izvori proteina su plodovi mora, riba s niskim putem, zec, ptica (piletina, puretina) i teleća.
  6. Veličina dijela ne smije prelaziti 250-300 grama.

Sportska komponenta

U ženama, nakon 50, tjelesna aktivnost naglo opada. To je, prije svega, s promjenama povezanim s godinama. I ovdje vrlo često dame upadaju u začarani krug: bez igranja sporta zbog zdravstvenog stanja, oporavljaju se, što dovodi do još većih problema. Stoga je nemoguće odbiti fizičku aktivnost. Potrebno je odabrati samo na takav način da je korisno za tijelo i ne dovodi do prekomjernog opterećenja. Da biste to učinili, posavjetujte se s liječnikom i obratite se kompetentnom treneru, koji će izraditi program pojedinačnog razreda uzimajući u obzir dob i zdravlje. Kao fizičke vježbe, prednost se daje hodanju, umjerenim vježbama na simulatorima, pilatesu i jogi. Kardio opterećenja, ako to nikada prije niste učinili, morate se vrlo pažljivo pristupiti tek nakon cjelovitog ispitivanja i savjetovanja s liječnikom.

Jelovnik

Štetna hrana Sva zdravlja i kontraindikacije su različiti - optimalno ako prehranu za mršavljenje razvije nutricionist, procjenjujući vaše zdravlje, značajke rada unutarnjih organa, kroničnih bolesti. Međutim, razumijevanje načela zdrave prehrane i poznavanje značajki vašeg tijela, možete samostalno sastaviti udoban jelovnik za sebe. Ali to ne otkazuje redovne posjete stručnjacima za kontrolu njihovog stanja.

Za 7 dana

Ako ne planirate radikalno promijeniti svoj životni stil, ali želite se dovesti u obrazac prije praznika ili odmora, tada će ovaj izbornik prehrane za žene nakon 50 pomoći odbaciti 2-3 dodatna kilograma u tjednu. Pod uvjetom da povećate fizičku aktivnost i ne zanemarujete pješačke šetnje svježim zrakom. Ponedjeljak:
  • Zobene pahuljice i zeleni čaj, jabuke;
  • Potegana juha i salata, čaj;
  • jogurt s niskim putem;
  • krumpir i vinaigrette;
  • Kefir s niskim udjelom, Apple.
Utorak:
  • porcija sira, čaja, krušaka ili jabuka;
  • komad ribe, grla povrća;
  • voćna mješavina;
  • omlet, citrus;
  • jogurt.
Srijeda:
  • rižina kaša u mlijeku, soku, grožđem;
  • pileće kotlete, krem-sipka iz kupusa;
  • jogurt;
  • palačinke od tikvica, krastavci i rajčica;
  • zeleni čaj.
Četvrtak:
  • Zobena kaša s bobicama, kava s mlijekom, sirama;
  • porcija pileća prsa, lisnata salata s krastavcima;
  • sok od rajčice;
  • krumpir s ribljim mesnim okruglicama;
  • jabuka.
Petak:
  • Kasika od sira i grožđica, čaj, 2 jaja;
  • skuša, viril od povrća;
  • Ryazhenka;
  • Porrid heljda, salata od morskih plodova;
  • banana.
Subota:
  • Salata morske alge s mrkvom, nekoliko orašastih plodova, narančaste i kompota;
  • pileća juha, komad sira;
  • čaj s medom;
  • Porcija goveđih roštilja, parne povrće;
  • Sok od povrća.
Nedjelja:
  • Salata od repe, čaj, šljive;
  • krumpir sa zelenim graškom, parni hek;
  • sok od jabuke;
  • povrće uho i pirjano;
  • kefir.

Mjesec dana

Hrana Kada planirate preispitati svoj stav prema zdravoj prehrani i potpuno promijeniti prehranu - napravite korak prema zdravom načinu života. U ovom slučaju, prehrana se preporučuje da se dugo promatra, ako je moguće, cijeli život. Jelovnik se može napraviti neovisno, vođen principima prehrane za žene nakon 50. Nudimo različite mogućnosti za prehrambene obroke koje možete kombinirati po vlastitom nahođenju, pokušavajući da prehrana bude raznolika i korisna. Doručak
  1. Zobena kaša na vodi sa osušenim voćem ili na mlijeku s medom.
  2. Low -FAT SUTERE SIRE S BIRDIES -om i kiselim vrhnjem.
  3. Jaja i sendvič sa sirom.
  4. Voće izrezan s kiselim vrhnjem.
  5. Kukasta kasika od sira.
  6. Porrid heljda s bobicama.
  1. Porrid od heljde s povrćem.
  2. Juha od povrća i komad kruha.
  3. Kukuruzna kaša s pilećim prsima.
  4. Kuhani krumpir s krastavcima i rajčicom.
  5. Gril riba s povrćem.
  6. Vegetarijanski peciva od kupusa.
Popurivari
  1. Čaša voća ili biljnog soka.
  2. Kefir ili pepeo.
  3. Jogurt s niskim udjelom.
  4. Voće za odabir - jabuka, kruška ili naranča.
  1. Kuhana salata od ribe i povrća.
  2. 1 krumpir i pečeno povrće.
  3. Povrća od gulaša.
  4. Riža s vinaigrettom.
  5. Pržena karfiol i rajčica.
  6. Porrid heljda i pileća kotlet.
Ako se dugo pridržavate takvog jelovnika, tada su dopuštena mala proširenja u obliku dodatnog komada kruha, voća ili porcija povrća. Ne više od 1 puta tjedno, dopuštena je čaša suhog crnog vina.

Izlaz iz prehrane

Vrlo je važno održavati samokontrolu, ostavljajući prehranu ženama nakon 50. Nema potrebe da se nalete na proizvode u kojima su se ograničili. Idealno je ako vaš pristup sastavljanju obroka ostaje nepromijenjen: prioritet će biti zdrav i ne previsoka kalorijska jela. Nakon gubitka kilograma, pokušajte promatrati sve aspekte PP -a, tada nećete morati više smršavjeti - vaša će brojka ostati u formi bez puno napora. Da biste izvukli iz prehrane, postupno povećavajte veličinu porcija sve dok prosječni dnevni sadržaj kalorija u proizvodima neće biti 1, 5-1, 6 tisuća kilokalorija.
Jelovnik